کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا
.............. درباره ی کلینیک .................

این وبلاگ به مسائل مختلف توانبخشی در زمینه تخصصی کاردرمانی، گفتاردرمانی و آموزش( بیماری های نرولوژیک کودکان و بزرگسالان، شکستگی ها و ترمیم تاندون و نیز سالمندان) می پردازد.
مطالب توسط دکتر علیرضا شمس الدینی و همکارانش نوشته شده و برای راهنمایی بیماران و خانواده آنها می باشد.-----------آدرس کلینیک ابن سینا -------------

تهران - خیابان سی متری نیروی هوایی- تقاطع مسیل منوچهری - جنب ایستگاه بی آر تی پیروزی - پلاک1/2- واحد2----------------- تلفن کلینیک ------------------

......... ۷۷۷۵۳۲۲۷- ۷۷۴۱۵۲۱۷ ........
دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

۷ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

یکی از اختلالات مهم گفتاری و اثر گذار در روابط اجتماعی افراد، لُکنت  زبان می باشد.  لُکنت زبان، نوعی اختلال ارتباطی است که باعث ایجاد وقفه در توانایی فرد برای شکل دهی کلمات و جُملات لازم به منظور برقراری ارتباط کلامی با دیگران می شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

کاردرمانی یکی از مهمترین نقش ها را توانبخشی بیماران سکته مغزی برعهده دارد. کاردرمانی کمک می کند تا بیمار به حداکثر توانایی حرکتی و عملکردی برگردد. کاردرمان کمک می کند تا بیمار بتواند حرکات از دست رفته را بار دیگر به دست بیاورد، دچار عوارض ثانویه ناشی از سکته مغزی نشود، عوامل اجتماعی، روحی و روانی‌ای را که برای بیمار مشکل ساز هستند، برطرف کند و به‌طور خلاصه، بیمار بتواند توانایی‌های عملکردی خود را به مقدار حداکثر ممکن برساند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

یکی از مشکلات کودکان ارجاعی به کاردرمانی، داشتن اختلالات درکی و حرکتی در کودک پی باشد. رویکرد درکی و حرکتی در کودکان چگونه و در چند مرحله اتفاق می افتد:

1- ورود حس های بویایی، لمسی، شنوایی، بینایی و چشایی که حواس اصلی به حساب می آیند.

2- پردازش هرکدام از حواس ذکر شده به صورت جداگانه و به صورت یکپارچه.

3- ادراک حس های تحرک شده.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

تشخیص به موقع فلج مغزی در کودکان، سبب می شود روند توانبخشی و کاردرمانی کودکان مناسب و به خوبی طراحی شود و این خود نیازمند درک به موقع اختلالات حرکتی در این گونه کودکان است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

نقش کاردرمانی در توانبخشی ذهنی کودکان چگونه است؟

یکی از حیطه های فعالیت کاردرمانی در کودکان، کاردرمانی ذهنی می باشد. در صورت بروز هرگونه اختلال ذهنی و درکی در کودک، این احتمال وجود دارد که این اختلال سبب بروز مشکلات عصبی، درکی و یا احیاناً زنتیکی و متابولیکی در کودک شود. به همین دلیل این گونه کودکان نیازمند دریافت خدمات کاردرمانی ذهنی می باشند و می بایست کودک به سرویس کاردرمانی ارجاع داده شود و از خدمات کاردرمانی ذهنی کودکان متناسب با مشکلش بهره مند شود.
آدرس کلینیک ابن سینا


  انتهای خیابان سی متری نیرو هوایی - تقاطع مسیل منوچهری
جنب ایستگاه
بی آر تی پیروزی
  پلاک۱/۲ - واحد ۲


تلفن: ۷۷۴۱۵۲۱۷- ۷۷۷۵۳۲۲۷


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

یکی از مشکلات عمده ی کودکان فلج مغزی اسپاستیک، سفتی عضلات و به خصوص عضلات ران و ساق پاها می باشد. راه های مختلفی جهت کاهش سفتی وجود دارد. اگر کاردرمانی منظم و دراز مدت انجام شود ولی هنوز سفتی باقی مانده باشد، تزریق بوتاکس و عمل جراحی گزینه هایی هستند که در کاهش مناسب سفتی عضلانی می توانند به روند درمان سرعت ببخشند. اگرچه انجام جراحی نیازمند ساز و کار مناسبی می باشد تا حداکثر پتانسیل بهبودی را برای کودک به دنبال داشته باشد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

گفتاردرمانی کودکان

مشکلات گفتاری افراد متنوع و متفاوت می باشد و از کودکی تا بزرگسالی مشاهده می شود. مشکلات گفتاری شایع عبارتند از: لکنت، اختلالات تلفظی، اختلالات گفتار و زبان در کودکان دارای مشکل یادگیری زبان و کودکان کم شنوا، عقب مانده ذهنی، کودکان اُتیسم، مشکلات گفتاری بیماران سکته مغزی و اختلالات گفتاری ناشی از فقدان حنجره


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی