کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا
.............. درباره ی کلینیک .................

این وبلاگ به مسائل مختلف توانبخشی در زمینه تخصصی کاردرمانی، گفتاردرمانی و آموزش( بیماری های نرولوژیک کودکان و بزرگسالان، شکستگی ها و ترمیم تاندون و نیز سالمندان) می پردازد.
مطالب توسط دکتر علیرضا شمس الدینی و همکارانش نوشته شده و برای راهنمایی بیماران و خانواده آنها می باشد.-----------آدرس کلینیک ابن سینا -------------

تهران - خیابان سی متری نیروی هوایی- تقاطع مسیل منوچهری - جنب ایستگاه بی آر تی پیروزی - پلاک1/2- واحد2----------------- تلفن کلینیک ------------------

......... ۷۷۷۵۳۲۲۷- ۷۷۴۱۵۲۱۷ ........
دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

۶ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

آتاکسی چیست؟

عدم کنترل عضلات اسکلتی در طی انجام حرکات ارادی مثل راه رفتن و برداشتن اجسام را آتاکسی (Ataxia)  می گویند. به عبارت دیگر گروهی از اختلالات عصبی است که روی هماهنگی بدن، تعادل و گفتار فرد تاثیر می گذارد. فلج مغزی آتاکسیک نادرترین نوع فلج مغزی می باشد کودکان مبتلا به فلج مغزی دچار یک آشفتگی و نقص در حس تعادل و حس عمقی می باشند. منشاء این نوع فلج مغزی ضایعه و آسیب به مخچه می باشد.                       آدرس کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی ابن سینا:
                           تهران - خیابان سی متری نیرو هوایی - نرسیده به پیروزی -
        روبروی ایستگاه بی آر تی پیروزی جنب نمایشگاه اتومبیل ایرانیان- پلاک۱ - واحد ۲

تلفن: ۷۷۴۱۵۲۱۷- ۷۷۷۵۳۲۲۷

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ خرداد ۹۵ ، ۲۳:۲۲
دکتر علیرضا شمس الدینی

تزریق سلول های بنیادی در دیستروفی عضلانی

طرح تزریق سلول های بنیادی به بیماران دیستروفی عضلانی با همکاری پژوهشگاه رویان انجام می شود.  این طرح در ابتدا با توجه به شرایط خاص بیماران مبتلا به دیستروفی "فاسیو اسکاپولو هومورال "(FSHD) روی این گروه انجام می شود. علت انجام این طرح روی بیماران مبتلا به دیستروفی فاسیو اسکاپولو هومورال این است که این بیماران هم دارای عضلات سالم و قوی و هم دارای عضلات بیمار هستند، به این صورت که عضلات صورت و عضلات بازوی این افراد بسیار ضعیف و در عین حال عضلات سایر اعضا، مانند عضلات ساعد آن ها بسیار قوی و حتی قوی تر از افراد معمولی است. چرا که این مشخصه در شروع فعالیت، کمک بسیار بزرگی در موفقیت طرح خواهد کرد. زیرا قادر هستیم از عضلات سالم و قوی شخص بیمار، عضله و سلول های بنیادی را گرفته و به عضلات ضعیف خودش تزریق کنیم.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۵ ، ۱۲:۴۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

اظهار نظر دکتر اشرفی در خصوص سلول های بنیادی در کودکان فلج مغزی

دکتر اشرفی فوق تخصص مغز و اعصاب در اولین سمینار درمان با سلول های بنیادی، درمان با سلول های بنیادی را در بیماری فلج مغزی موثر دانست.

به گزارش روابط عمومی مرکز طبی کودکان، دکتر اشرفی فوق تخصص مغز و اعصاب در اولین سمینار درمان با سلول های بنیادی به این نکته اشاره کرد که فلج مغزی شایع ترین ناتوانی فیزیکی دوران کودکی است که در 2 تا 5/2 در هزار متولد زنده مشاهده می شود. وی در ادامه  گفت: فلج مغزی شامل یک گروه غیر پیشرونده از اختلالات تکامل مغز با تظاهرات حرکتی و اختلال تون، حاصل صدمه مغز از دوران داخل رحم، هنگام تولد و 2 ساله اول بعد از تولد می باشد.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۲ خرداد ۹۵ ، ۰۹:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

سکته مغزی چیست؟

 سکته مغزی اختلالی است که با آسیب به مغز به‌ وجود می‌آید و سبب فلجی و ناتوانی حرکتی در یک سمت بدن می شود. به طوری که وقتی یک سمت مغز دچار آسیب شود، اندام های سمت مقابل آن فلج می شوند و توانایی حرکتی خود را از دست می دهند. اگرچه، علاوه بر فلج حرکتی، سکته مغزی سبب بروز یک سری از اختلالات عملکردی از جمله اختلالات حسی، اختلالات درکی و شناختی، تغییرات شخصیتی، و مجموعه پیچیده‌ای از اختلالات گفتاری و زبانی نیز می شود.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۲ خرداد ۹۵ ، ۰۸:۴۷
دکتر علیرضا شمس الدینی

راه رفتن صحیح لازمه امور روزمره زندگی ما انسان ها است. اگر راه رفتن فرد دچار اختلال باشد، حتماً مشکلات ثانویه از قبیل کمردرد، گردن درد و انحرافات جانبی در اندام ها و تنه فرد ایجاد خواهد شد. وقتی مکانیسم راه رفتن از حالت خودکار خارج شود، اشکال در طرز راه رفتن ایجاد می‌شود که به اصطلاح پزشکی اختلالgait  نام دارد. 15 درصد از افراد بالای 60 سال و 25 ـ 20 درصد افراد بالای 80 سال دچار این اختلال با علل نورولوژیک هستند. البته عوامل دیگری هم در ایجاد این اختلال دخیل هستند.

از جمله این عوامل عبارتند از: مشکلات استخوانی ـ مفصلی و اختلالات بینایی. قسمت‌های مختلفی از مغز عمل راه رفتن را کنترل می‌کنند و یک پزشک متخصص مغز و اعصاب یا یک متخصص توانبخشی از طرز راه رفتن غیر طبیعی می‌تواند به محل آسیب و نوع بیماری پی ببرد.


آدرس کلینیک ابن سینا:

ابتدای خیابان سی متری نیرو هوایی - روبروی ایستگاه بی آر تی پیروزی
جنب کارواش شایان - پلاک۱ - واحد۲


تلفن: ۷۷۴۱۵۲۱۷-۷۷۷۵۳۲۲۷


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۲ خرداد ۹۵ ، ۰۸:۴۵
دکتر علیرضا شمس الدینی

فلج مغزی کودکان

از هر هزار نوزادی که به دنیا می‌آیند، دو نفرشان دچار فلج مغزی می‌شوند. در ایران آمار دقیقی از تعداد بیماران فلج مغزی نداریم. اما در کشورهای توسعه‌ یافته از هر هزار نوزادی که متولد می‌شوند 2 تا 5/2 کودک دچار فلج مغزی می‌شوند. نکته جالب توجه اینکه با وجود پیشرفت قابل‌ملاحظه مراقبت مادران در دوران بارداری و مراقبت حین زایمان در چند دهه اخیر، از شیوع فلج مغزی کاسته نشده است

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۶ خرداد ۹۵ ، ۱۳:۰۱
دکتر علیرضا شمس الدینی