کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا
.............. درباره ی کلینیک .................

این وبلاگ به مسائل مختلف توانبخشی در زمینه تخصصی کاردرمانی، گفتاردرمانی و آموزش( بیماری های نرولوژیک کودکان و بزرگسالان، شکستگی ها و ترمیم تاندون و نیز سالمندان) می پردازد.
مطالب توسط دکتر علیرضا شمس الدینی و همکارانش نوشته شده و برای راهنمایی بیماران و خانواده آنها می باشد.-----------آدرس کلینیک ابن سینا -------------

تهران - خیابان سی متری نیروی هوایی- تقاطع مسیل منوچهری - جنب ایستگاه بی آر تی پیروزی - پلاک1/2- واحد2----------------- تلفن کلینیک ------------------

......... ۷۷۷۵۳۲۲۷- ۷۷۴۱۵۲۱۷ ........
دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۷ ثبت شده است

سکته مغزی عارضه ای مغزی است که به دنبال نرسیدن خون به مغز و یا پارگی عروق مغز ایجاد می شود و می‌تواند باعث ضعف یا فلج نیمی از بدن و مشکلات تعادل شود. توانبخشی و خصوصاً کاردرمانی کمک می‌کند که تا حد ممکن کنترل ماهیچه‌ها و حرکت فرد به حالت عادی بازگردد. کاردرمانی باید خیلی زود به دنبال سکته مغزی در منزل یا بیمارستان آغاز می‌شود. تمرینات کاردرمانی سبب می شود که فرد سریع تر بر اندام های خود مسلط شود و زودتر توانایی تحرک و جابجایی را کسب کند. حتی اگر فرد توانایی جابه‌جایی نداشته باشد، کاردرمان وضعیت بیمار را بررسی می کند و تمرینات مناسب را به بیمار ارائه می دهد تا از خشک شدن عضلات و مفاصل جلوگیری کند.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۷ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

علائم کلینیکی این نوع فلج مغزی به علت ضایعه کورتکس مغزی و راه های پیرامیدال مربوط به آن تظاهر می کند. برحسب اینکه پس از معاینه تونوس عضلات در حین انجام حرکات غیر فعال(پسیو) در مفاصل، در ابتدا یا انتهای دامنه حرکتی افزایش تون عضلانی به صورت مقاومت در برابر حرکت غیر فعال تظاهر نماید، به سه شکل شدید، متوسط و خفیف تقسیم بندی می شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ ارديبهشت ۹۷ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

اصول تمرینات کاردرمانی برای فلج مغزی کودکان  

تمرینات کاردرمانی در کوکان فلج مغزی بسته به نوع فلج مغزی متفاوت و منحصر به فرد می باشد. اما در این مبحث سعی بر این است تا بیشتر به تمریناتی بپردازیم که برای این کودکان مشترک می باشد و والدین کودکان قادر به انجام آن می باشند. هدف اصلی از توانبخشی و کاردرمانی درمنزل جهت خانواده ها، این است که والدین نیز در روند درمان کودک مشارکت داشته باشند. چرا که روند کاردرمانی و توانبخشی این کودکان، روندی طولانی مدت و نیازمند مشارکت اطرافیان کودک می باشد.

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ ارديبهشت ۹۷ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

یکی از ویژگی های کودکان فلج مغزی آتتوئید، متغیر بودن تون عضلانی است. لذا به همین دلیل، تثبیت تون عضلانی مخصوصاً در نواحی پروگزیمال بدن و اندام ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد. به همین منظور می توان از تکنیک های تسهیل سازی حسی و حرکتی همراه با تکنیک های رشدی حرکتی برای برطرف کردن این مشکل و یا کاهش اثرات سوء تغیییر تون در این کودکان بهره  جست.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ ارديبهشت ۹۷ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی