کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا
.............. درباره ی کلینیک .................

این وبلاگ به مسائل مختلف توانبخشی در زمینه تخصصی کاردرمانی، گفتاردرمانی و آموزش( بیماری های نرولوژیک کودکان و بزرگسالان، شکستگی ها و ترمیم تاندون و نیز سالمندان) می پردازد.
مطالب توسط دکتر علیرضا شمس الدینی و همکارانش نوشته شده و برای راهنمایی بیماران و خانواده آنها می باشد.-----------آدرس کلینیک ابن سینا -------------

تهران - خیابان سی متری نیروی هوایی- تقاطع مسیل منوچهری - جنب ایستگاه بی آر تی پیروزی - پلاک1/2- واحد2----------------- تلفن کلینیک ------------------

......... ۷۷۷۵۳۲۲۷- ۷۷۴۱۵۲۱۷ ........
دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

۴ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

یکی از حیطه های فعالیت کاردرمانی در کودکان، کاردرمانی در مشکلات و اختلالات یادگیری می باشد. کاردرمانی ذهنی با در نظر گرفتن رابطه بین ذهن و جسم، ذهن و حرکت، ذهن و گفتار، ذهن و یادگیری یک سری برنامه ریزی های منسجم در رابطه با توانایی های خاص در کودکان به کار می گیرد و کمک می کند تا کودک با یادگیری و درک بهتر مطالب، بر مشکلات شناختی، درکی و یادگیری غلبه کند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۶ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

نوزاد با بزرگ شدن و رشد کردن، مهارت های مختلفی حرکتی درشت از قبیل: کنترل سر و گردن، غلت زدن، نشستن، سینه خیز رفتن، چهار دست و پا شدن و حرکت کردن در این وضعیت، دو زانو شدن، ایستادن و نهایتاً راه فتن را می آموزد. همچنین مهارت هایی ظریف از قبیل: گرفتن اشیاء و رها کردن آن نیز مهارت هایی می باشند که کودک به تدریج کسب می کند. کلیه مهارت های حرکتی درشت و ظریف به عنوان مراحل رشدی شناخته می شوند. کودکان با تأخیر رشدی و حرکتی، این مراحل را شبیه کودکان هم سن و سال خود در همان زمان به دست نمی آورد و معمولاً هم از نظر زمان کسب این مهارت و هم در مواقعی از نظر کیفیت انجام مهارات، دچار تاخیر هستند. یک کودک ممکن است در یک حیطه و یا چند حیطه حرکتی و مهارتی تأخیر داشته باشد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ خرداد ۹۶ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

علت های بروزتشنج  در کودکان ناشی از چه چیزی است؟
  یکی از مشکلات حاد و خطرناک در نوزاد و کودکان به خصوص کودکان زیر 5 سال، بروز تشنج می باشد. تشنج علل مختلفی دارد. برخی از عوامل بروز تشنج، جنبه ی اکتسابی دارند. یعنی بدون اینکه شخص از نظر ژنتیکی مشکلی داشته باشد، دچار آسیب سیستم عصبی می شود. این آسیب ممکن است از زمانی که جنین در داخل شکم مادر است آغاز شود و یا اینکه علت آن عوامل اکتسابی باشند که بعد از تولد اتفاق می افتد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ خرداد ۹۶ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

با توجه به ضرورت انجام کاردرمانی در بیماری های آنی و ناگهانی سیستم عصبی از جمله سکته مغزی و ضربه مغزی و نیز آسیب های تاندونی و مفصلی، انجام کاردرمانی در مواردی که بیمار توانایی مراجعه به کلینیک های کاردرمانی را ندارد می بایست در کنزل بیمار و توسط متخصص کاردرمانی انجام شود.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ خرداد ۹۶ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی