کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا
.............. درباره ی کلینیک .................

این وبلاگ به مسائل مختلف توانبخشی در زمینه تخصصی کاردرمانی، گفتاردرمانی و آموزش( بیماری های نرولوژیک کودکان و بزرگسالان، شکستگی ها و ترمیم تاندون و نیز سالمندان) می پردازد.
مطالب توسط دکتر علیرضا شمس الدینی و همکارانش نوشته شده و برای راهنمایی بیماران و خانواده آنها می باشد.-----------آدرس کلینیک ابن سینا -------------

تهران - خیابان سی متری نیروی هوایی- تقاطع مسیل منوچهری - جنب ایستگاه بی آر تی پیروزی - پلاک1/2- واحد2----------------- تلفن کلینیک ------------------

......... ۷۷۷۵۳۲۲۷- ۷۷۴۱۵۲۱۷ ........
دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

۲ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

رعایت نکات ساده و ضروری کاردرمانی به منظور سرعت بخشیدن به بهبودی بیمار سکته مغزی

کاردرمانی نقش اصلی و مهمی در توانبخشی بیماران سکته مغزی دارد. کاردرمانی به بیماری که به علت سکته مغزی ناتوان شده است یاد می دهد که چگونه دوباره بتواند راه برود، تحرک داشته باشد و فعالیت های روزمره زندگی را انجام دهد و از همه مهمتر به او کمک می کند نا دوباره بتواند به اجتماع برگردد و در زندگی ایفای نقش کند.


                                       آدرس کلینیک  ابن سینا:
                 تهران - خیابان سی متری نیرو هوایی - نرسیده به پیروزی

            روبروی ایستگاه بی آر تی پیروزی جنب نمایشگاه اتومبیل ایرانیان

                                                پلاک۱ - واحد ۲

 

تلفن: ۷۷۴۱۵۲۱۷- ۷۷۷۵۳۲۲۷


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۴ مرداد ۹۵ ، ۰۸:۰۱
دکتر علیرضا شمس الدینی

سکته مغزی اکثراً در اثر قطع جریان خون و به ندرت در اثر خونریزی در قسمتی از مغز ایجاد می‌شود. علائم و نشانه‌های سکته مغزی بسته به محل آسیب در مغز و میزان آسیب، متفاوت است. سکته مغزی معمولاً باعث فلج یک سمت بدن (همی‌پلژی)، در سمت مخالف آسیب در مغز می‌شود. اختلالات حرکتی و تعادلی و نیز اختلالات وضعیتی از عوارض شایع سکته‌های مغزی است. اگرچه ممکن است بیمار دچار عوارض دیگری مانند اختلال در بلع، مشکلات حسی، مشکلات روانی و عاطفی و اختلالات درکی نیز بشود. چنانچه برای مشکل بی‌حرکتی بیمار اقدامات درمانی و توانبخشی مؤثر و به موقع انجام نشود، ممکن است بیمار برای همیشه در تحرک و راه رفتن ناتوان شود.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ مرداد ۹۵ ، ۰۸:۲۰
دکتر علیرضا شمس الدینی