کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا
.............. درباره ی کلینیک .................

این وبلاگ به مسائل مختلف توانبخشی در زمینه تخصصی کاردرمانی، گفتاردرمانی و آموزش( بیماری های نرولوژیک کودکان و بزرگسالان، شکستگی ها و ترمیم تاندون و نیز سالمندان) می پردازد.
مطالب توسط دکتر علیرضا شمس الدینی و همکارانش نوشته شده و برای راهنمایی بیماران و خانواده آنها می باشد.-----------آدرس کلینیک ابن سینا -------------

تهران - خیابان سی متری نیروی هوایی- تقاطع مسیل منوچهری - جنب ایستگاه بی آر تی پیروزی - پلاک1/2- واحد2----------------- تلفن کلینیک ------------------

......... ۷۷۷۵۳۲۲۷- ۷۷۴۱۵۲۱۷ ........
دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

۳۹ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

بخش عمده ی توانبخشی بیماران بر عهده ی کاردرمانی می باشد. کاردرمانی در چندین حیطه عملکرد دارد. یکی از بزرگترین حیه های کاردرمانی، توانبخش اختلالات جسمی و حرکتی می باشد. درمان و توانبخشی اختلالات ذکر شده زیر در  بخش کاردرمانی جسمی کلینیک ابن سینا ارائه می شود.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۴ مهر ۹۴ ، ۲۱:۲۱
دکتر علیرضا شمس الدینی

کلینیک کاردرمانی ابن سینا با کادری مجرب از متخصصین و کارشناسان کاردرمانی جسمی، کاردرمانی ذهنی، گفتاردرمانی و باز آموزی زبان و روانشناس آموزش ذهنی واقع در شرق تهران، در زمینه خدمات کاردرمانی جسمی کودکان و بزرگسالان-کاردرمانی ذهنی - گفتاردرمانی مخصوص کودکان و گفتاردرمانی بزرگسالان آماده ارائه خدمات می باشد. جهت اخذ نوبت و یا کسب اطلاعات، با شماره های 77415217 و 77753227 تماس بگیرید.آدرس کلینیک  ابن سینا:
 تهران - خیابان پیروزی- ابتدای خیابان سی متری نیرو هوایی  

روبروی ایستگاه بی آر تی پیروزی
 جنب نمایشگاه اتومبیل عبدی - پلاک۱ - واحد ۲
تلفن: ۷۷۴۱۵۲۱۷- ۷۷۷۵۳۲۲۷

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۴ مهر ۹۴ ، ۲۱:۱۶
دکتر علیرضا شمس الدینی

یکی از راه کمکی جهت درمان فلج مغزی کودکانی که سفتی عضلانی دارند و به اصطلاح اسپاستیک هستند، انجام عمل جراحی بر روی عضلات سفت و احیاناً کوتاه شده است. برای انجام جراحی، کودک باید از نظر عضلانی آمادگی لازم را داشته باشد تا بتواند بعد از جراحی، از اثرات مفیدی که جراحی برای او دارد به طور حداکثر استفاده کند. برای کسب موفقیت حداکثر در انجام جراحی ارتوپدی در کودک فلج مغزی اسپاستیک، فاکتورهای متعددی دخیل هستند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۴ ، ۱۱:۳۵
دکتر علیرضا شمس الدینی

والدین گرامی، اگر احساس می کنید که فرزند شما از نظر حرکتی مشکل دارد یا اینکه دیرتر از کودکان دییگر سرو گردن گرفته یا اینکه نمی تواند بنشیند، اولین قدم برای دانستن مشکل فرزند خود، مراجعه به پزشک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان است. پزشک است که تشخیص می دهد مشکل حرکتی کودک شما چیست.در صورتی که پزشک موفق به تشخیص بیماری کودک شما شود، و اگر تشخیص بیماری فلج مغزی را برای فرزند شما بیان کرد، در صورت نیاز برای رفع مشکلات کودک شما احتمالاً دارو تجویز خواهد کرد. مرحله و گام بعدی و مهم درمان کودک شما،  معرفی کودک شما به سرویس کاردرمانی است. چرا که ادامه درمان کودک فلج مغزی با کاردرمان است.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۴ ، ۱۱:۰۶
دکتر علیرضا شمس الدینی

کلینیک ابن سینا با کادری مجرب و با سابقه با تحصیلات کارشناسی ارشد و دکتری این آمادگی را دارد که از بیماران شما در منزل ویزیت نماید. بیمارانی که به علت عدم دسترسی به کلینیک، به علت عدم توانایی حرکتی جهت جابجا شدن و یا به هر دلیلی تمایل به دریافت خدمات گفتاردرمانی در منزل دارند، می تواند درخواست خدمات گفتاردرمانی در منزل را ارائه نمایند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۴ ، ۰۰:۱۱
دکتر علیرضا شمس الدینی

آسیب‌های جسمی ناشی از سکته مغزی تا چه اندازه خوب می‌شود؟

عمدتاً به دلیل آسیب‌های ناشی از سکته مغزی، بیمار بخشی از قابلیت‌های حرکتی و جسمی خود را از دست می‌دهد که بسته به شدت سکته و وسعت منطقه آسیب در مغز، امکان بازگشت و تا حدودی ترمیم آن متفاوت است. زمان طلایی برای بازگشت آسیب های جسمی ناشی از سکته مغزی، در مدت زمان شش ماه اول پس از سکته مغزی می باشد. اگرچه، جبران آسیب‌های ناشی از سکته مغزی تا 18 ماه اول پس از سکته نیز میسر است. از دیدگاه کاردرمانی، هرچه قدر آسیب کمتر باشد و کاردرمانی زودتر شروع شود، کیفیت و کمیت اثر کاردرمانی بیشتر خواهد بود و بیمار توانایی های حرکتی بیشتری را کسب خواد کرد. از نظر سن بیمار، هرچقدر فرد جوان‌تر باشد، احتمال بهبود او بیشتر خواهد بود و جبران آسیب‌های جسمانی ناشی از سکته مغزی موفقیت آمیز تر است.


آدرس کلینیک  ابن سینا:
 تهران - خیابان سی متری نیرو هوایی - نرسیده به خیابان پیروزی 

روبروی ایستگاه بی آر تی پیروزی
 جنب نمایشگاه اتومبیل عبدی - پلاک۱ - واحد ۲
تلفن: ۷۷۴۱۵۲۱۷- ۷۷۷۵۳۲۲۷


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ مهر ۹۴ ، ۲۳:۵۶
دکتر علیرضا شمس الدینی

چه کسانی به گفتاردرمانی نیاز دارند؟

هرگاه کودک شما در بیان درست کلمات یا استفاده صحیح از گفتار مطابق با سن خود پیش نمی رود یا این که کودک شما در فراگیری زبان مادری دچار مشکل می باشد، نیازمند دریافت خدمان گفتاردرمانی می باشند. عمده ی مشکلاتی که سبب اختلال در گفتار کودک می شوند، عبارتند از: تاخیر در شروع گفتار در کودکان، اشکال در تلفظ اصوات گفتاری، عدم برقراری ارتباط کلامی یا غیر کلامی از سوی کودک، بروز کم شنوایی یا ناشنوایی در افراد، اشکال در درک کلام، اختلال در بلع و تشخیص هر یک از اختلالات جسمی و ذهنی از قبیل فلج مغزی، اُتیسم و اختلال یادگیری در کودک

 

آدرس کلینیک  ابن سینا:
 تهران - خیابان سی متری نیرو هوایی - نرسیده به خیابان پیروزی 

روبروی ایستگاه بی آر تی پیروزی
 جنب نمایشگاه اتومبیل عبدی - پلاک۱ - واحد ۲
تلفن: ۷۷۴۱۵۲۱۷- ۷۷۷۵۳۲۲۷


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۲۰:۱۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

بازی درمانی برای کودکان اُتیسم

مشخص ترین و بارزترین علامت کودکان اُتیسم، ضعف و نقی در برقراری ارتباط است. که این مشکل هم شامل ارتباط غیر کلامی ( نگاه کردن به صورت وچشم های دیگران، استفاده ار حالات صورت، دست ها و وضعیت کلی بدن) و هم ارتباط کلامی است . ارتباط غیر کلامی مقدمه ارتباط غیر کلامی است. گاه کودک مبتلا به اُتیسم اصلاً متوجه حضور افراد دیگر نیست. در این کودکان، قدم اول توجه دادن کودک به مادر و خودش و درمانگر است.

نویسنده سینا لباف، کارشناس کاردرمانی
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ مهر ۹۴ ، ۱۲:۴۲
دکتر علیرضا شمس الدینی

مهارت های درکی حرکتی کودکان

مهارت های درکی - حرکتی، نقش بسیار اساسی و مهم در فرآیند یادگیری کودکان دارند. مهارت های حرکتی در کودک به دسته ای از توانایی های حرکتی اطلاق می شود که به کودک این امکان را می دهد تا اطلاعات حسی را با شناخت بیشتری درک کند آنها را پردازش دهد و به صورت هماهنگ، منظم و همسو با هدفی که دنبال می کند، بروز دهد.

به منظور رسیدن به چنین مهارت هایی، سازماندهی و یکپارچگی اطلاعات حسی که از عضلات، مفاصل و محیط توسط کودک دریافت می شود، ضروری به نظر می رسد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ مهر ۹۴ ، ۰۹:۵۱
دکتر علیرضا شمس الدینی

مشکلات دیکته نویسی کودکان

اختلالات یادگیری طیف وسیعی از مشکلات را در بر می گیرد. یکی از این مشکلات، اختلال دیکته نویسی است به طوری که کودک نسبت به همسن و سالان خود توانایی کمتری در نوشتن مطالبی را که می شنود، دارد. چرا که اغلب این کودکان در درک فضایی، درک شنیداری و حتی درک صداهای تولید شده توسط افراد مختلف، مشکل دارند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۸ مهر ۹۴ ، ۲۲:۵۴
دکتر علیرضا شمس الدینی