کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا

کاردرمانی، گفتاردرمانی، توانبخشی و آموزش کودکان و بزرگسالان

کاردرمانی ابن سینا
.............. درباره ی کلینیک .................

این وبلاگ به مسائل مختلف توانبخشی در زمینه تخصصی کاردرمانی، گفتاردرمانی و آموزش( بیماری های نرولوژیک کودکان و بزرگسالان، شکستگی ها و ترمیم تاندون و نیز سالمندان) می پردازد.
مطالب توسط دکتر علیرضا شمس الدینی و همکارانش نوشته شده و برای راهنمایی بیماران و خانواده آنها می باشد.-----------آدرس کلینیک ابن سینا -------------

تهران - خیابان سی متری نیروی هوایی- تقاطع مسیل منوچهری - جنب ایستگاه بی آر تی پیروزی - پلاک1/2- واحد2----------------- تلفن کلینیک ------------------

......... ۷۷۷۵۳۲۲۷- ۷۷۴۱۵۲۱۷ ........
دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

۱۲ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

لُکنت زبان، نوعی اختلال ارتباطی است که باعث ایجاد وقفه در توانایی فرد برای شکل دهی کلمات و جُملات لازم به منظور برقراری ارتباط کلامی با دیگران می شود.

لُکنت شدت‌‌های مختلفی دارد، ممکن است افرادی را که تنها نقص ادراکی دارند در برگیرد و یا افرادی را شامل شود که علائم بسیار شدیدی در آنها مشاهده می‌شود و این مشکل می‌تواند در این افراد تا حد قابل ملاحظه‌ای مانع ارتباط شفاهی آنها شود. در پدید آمدن این اختلال عوامل فیزیولوژیکی، عاطفی، اجتماعی و یا ترکیبی از آن ها نقش دارند. این اختلال معمولاً از سنین ۴-۲ سالگی که کودک آغاز به صحبت می کند خود را نشان می دهد. اما در برخی افراد، در سنین شروع مدرسه و یا در دوران بلوغ نمایان می شود.


 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۴ ، ۰۸:۵۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

خدمات تخصصی گفتاردرمانی پس از سکته مغزی- ضربه مغزی :

گفتاردرمانی پس از سکته مغزی از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید در سریع ترین زمان آغاز گردد. زیرا در صورت تاخیر در شروع گفتار درمانی، مغز به مرور انعطاف پذیری خود برای درمان را از دست داده و بیمار نیز به دلیل ضعف در ارتباط، دچار حالات افسردگی می گردد از این رو گفتاردرمانی در سکته مغزی یا ضربه مغزی بسیار اورژانسی می باشد. حتی در مواردی که بیمار قادر به مراجعه به کلینیک نمی باشد، خدمات گفتاردرمانی توسط کلینیک ابن سینا در منزل بیمار ارائه می شود.آدرس کلینیک  ابن سینا:
 تهران - خیابان سی متری نیرو هوایی - نرسیده به خیابان پیروزی
روبروی ایستگاه بی آر تی پیروزی
جنب
 نمایشگاه اتومبیل ایرانیان- پلاک۱ - واحد ۲

تلفن: ۷۷۴۱۵۲۱۷- ۷۷۷۵۳۲۲۷


 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۴ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

خدمات گفتاردرمانی کلینیک ابن سینا شامل اختلالات زیر می باشد:

به طور کلی، خدمات این بخش به دو دسته خدمات گفتاردرمانی تخصصی برای کودکان و گفتاردرمانی برای بزرگسالان(گفتاردرمانی پس از سکته مغزی و دیگر آسیب های مغزی) تقسیم می شوند. این خدمات علاوه بر کیلینیک در  صورت عدم توانایی فرد برای حضور در کلینیک، به صورت گفتاردرمانی در منزل نیز ارائه می گردد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۴ ، ۰۸:۳۳
دکتر علیرضا شمس الدینی

کلینیک گفتاردرمانی ابن سینا با بکارگیری دانش روز به صورت آکادمیک و تخصصی، در کوتاه ترین زمان به درمان اختلالات گفتاری بزرگسالان و کودکان می پردازد. عموماً کودکان دچار نقص در گفتار به شدت در معرض آسیب های روانی و اجتماعی قرار داشته و در صورت تاخیر در کسب گفتار ، مهارت های اجتماعی لازم برای حضور در جامعه را کسب نمی نمایند. همچنین بزرگسالانی که دچار ضعف گفتاری هستند ( مثلاً دجار لُکنت هستند و یا در تلفظ حروف دچار مشکل هستند) از موقعیت های مناسب شغلی، عاطفی و اجتماعی محروم می مانند. در کلینیک ابن سینا، افراد بر حسب نوع اختلالات گفتاری از خدمات تخصصی بهره مند می شوند.

جهت اطلاع از خدمات تخصصی گفتاردرمانی و آگاهی از نوع اختلالات گفتاری در کودکان و بزرگسالان به ویژه آسیب ها و سکته مغزی می توانید با شماره های 77415217 و 77753227 تماس بگیرید و یا به آدرس ذیل مراجعه نمایید.


آدرس: تهران - خیابان سی متری نیرو هوایی - نرسیده به پیروزی - روبروی ایستگاه بی آر تی پیروزی-  جنب نمایشگاه اتومبیل ایرانیان- پلاک۱ - واحد ۲

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۴ ، ۰۷:۲۸
دکتر علیرضا شمس الدینی

تقسیم  بندی میزان صافی کف پا

صاف بودن کف پا در افراد مختلف، متفاوت می باشد و بسته به شکل استخوان های پا و قدرت عضلات اندام هایش، از خفیف تا شدید تقسیم بندی می شود که عبارتند از:
 A-طبیعی
B-خفیف یا درجه یک: قوس طولی داخلی کم ،ولی هنوز دیده می شود.
C-متوسط یا درجه دو : قوس طولی وجود ندارد
D-شدید یا درجه سه: قوس طولی وجود ندارد.لبه داخلی دچار انحنا و استخوان ناوی برجسته شده است.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۸ آذر ۹۴ ، ۰۸:۰۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

صافی کف پا

یکی از مشکلات و اختلالات راه رفتن، صاف بودن کف پا می باشد که در بزرگسالی سب بروز مشکلات اسکلتی و استخوانی در فرد می شود. اگر زمانی که فرد ایستاده است، پا دارای قوس طبیعی نباشد، آن فرد دارای صافی کف پا می باشد. به طور کلی، وقتی شما دارای پای صاف خواهید بود که قوس داخل پا صاف باشد و کف پا کاملاً با سطح زمین در تماس باشد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۸ آذر ۹۴ ، ۰۷:۲۴
دکتر علیرضا شمس الدینی

لُکنت زبان نوعی اختلال گفتار است که مشکلاتی را در برقراری ارتباط با سرعت مناسب و به طور پیوسته و روان در فرد ایجاد می نماید. در واقع لُکنت عبارت است از تکرار، کشش و یا قفل شدن غیر ارادی کلمه یا بخشی از کلمه که فرد قصد بیان آن را در زمان خاص دارد. در اینجا، معمولاً همراه با تلاش برای بیان درست کلمات، تغییراتی نیز در سر گردن به شکل پلک زدن، شِکلک در آوردن، لرزش فک، لب ها و یا کج کردن سر دیده می شود

۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۴ ، ۰۸:۳۷
دکتر علیرضا شمس الدینی

تغذیه در کودکان بیش فعال

یکی از شایع ترین مشکلاتی که امروزه گریبان گیر بسیاری از خانواده ها شده است، بروز علائم بیش فعالی در کودکان می باشد. این موضوع را باید در سریع ترین زمان ممکن برطرف کرد. راه کارهای درمانی و توانبخشی متعددی برای این مشکل وجود دارد. دارو درمانی توسط پزشک و دریافت خدمات توانبخشی خصوصاً کاردرمانی می توانند در کاهش مشکلات این کودکان بسیار موثر باشند. یکی دیگر از روش ها برای مقابله با علائم این مشکل، استفاده از رژیم غذایی مناسب است. اگرچه نمی توان به طور قاطع و محکم در این خصوص نظر داد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۴ ، ۰۷:۵۰
دکتر علیرضا شمس الدینی

فلج مغزی تشخیص کلینیکی است که بر پایه ی معاینه دقیق سیستم عصبی داده می شود. مانند سایر بیماری ها، شرح حال دقیق در مورد سوابق مادر، مشکلات قبل و حین بارداری و زایمان و سوابق رشدی مهم است. معاینه دقیق سیستم عصبی و معاینه در وضعیت های مختلف خوابیدن به پشت و شکم، ایستادن، راه رفتن و دویدن مهم است. تشخیص فلج مغزی در زیر شش ماهگی مگر در موارد شدید امکان پذیر نیست. اولین نشانه های آن تاخیر در رشد و تکامل (تاخیر در کنترل سر و گردن  و نیز عدم توانایی جهت نشستن) و اختلال تون عضلانی است.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۰ آذر ۹۴ ، ۰۷:۴۷
دکتر علیرضا شمس الدینی

احتیاطات ضروری به هنگام کاردرمانی و تمرینات ورزشی در بیماران مبتلا ام اس (MS)

o       همیشه قبل از شروع ورزش، با نرمش مناسب بدن را آماده ورزش کردن نمایید و پس از ورزش نیز با نرمش، آرام بدن را سرد کنید.

o       در یک محیط امن ورزش کنید. از ورزش در سطوح لغزنده اجتناب کنید، در نور کم ورزش نکنید، و هر چیزی که ممکن است خطری در حین ورزش برای شما ایجاد کند را دور کنید.

o       اگر در تعادل مشکل دارید، هنگام ورزش به یک نرده یا تکیه‌گاه تکیه کنید.

o       هر زمانی که احساس کردید حالتان خوب نیست و یا ممکن است آسیب بببینید ورزش را متوقف کنید.

o       فعالیتی را انتخاب کنید که برای شما جالب باشد و از انجام آن لذت ببرید. ورزش های ایروبیک آبی، شنا، تای چی و یوگا ورزش هایی هستند که برای بیماران مبتلا به ام اس مناسب هستند.

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ آذر ۹۴ ، ۰۸:۰۲
دکتر علیرضا شمس الدینی